תכנון פנסיוני

בעת הגיענו לגיל פרישה האדיאל הינו שמוצרי הפנסיה שלנו יהוו מקור ההכנסה העיקרי ונוכל לפרוש מעבודה ולהנות משנים שנותרו לנו עוד לחיות .
אך לאור העליה בתוחלת החיים היכולת של המוצר הפנסיוני להוות רובד עיקרי כמקור ההכנסה שלנו נשחק עם השנים .

לכן הצורך בתכנון מקבל משמעות רבה כי זה לא מספיק לשים את כספנו בקופה טובה ככל שתהיה יש לתאים אותה לצרכים שלנו בהתאם למצבו המשפחתי לאורך השנים .

אם עד 2005 "האחריות" בבחירת המוצר הפנסיוני לעובד הייתה ע"י המעסיק ומכח הארגון לבחור לנו קופה שתעניק לנו את מוצר פנסיוני בעלויות זולות בדמי ניהול וביטוח .

משנת 2005 וועדת בכר הוחלט שהאחריות עוברת ליידי העובד והוא זה שיבחר את הקופה בה ירצה לנהל ולהפקיד את כספו לעת פרישה והמעסיק הפך להיות אדיש לבחירה של העובד .

בשנת 2016 אף הגדיל לעשות המחוקק שנתן את מלוא הבחירה ביידי העובד ולא רק בחירת הקופה היא בהחלטתו הבילעדית אלא גם נותן השירות הפנסיוני .
עצם היכולת לבחור מקנה ללקוחות כח עצום אך ציבור רחב טרם השתמש בכלי זה לטובתו ולמינוף החיסכון הפנסיוני שלו ולרוב העובדים נמצאים תחת אותו מבטח/סוכן שהאירגון דאג להשיג בכח מכרז או קשרים עיסקיים .

כתוצאה מכך היכולת לפגוש את הסוכן/מבטח נמוכה ואותם חוסכים סומכים שהמוצר יתנהל בצורה המטבית בהתאם למידותיהם .
החישבות כיצד לבחור נכון בין אם זה במוצר הפנסיוני כגון קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופ"ג ואו שילוב בניהם יש משמעות רבה כיצד נרצה לקבל את כספנו לעת פרישה וניהול נכון של מוצרים אלו בהתיחס לסטאטוס משפחתי לאורך השנים של המבוטח יכול לשנות באופן משמעותי את היכולת לחיות בכבוד לעת פרישה ומקורות התשלום מימנו נשתכר .

תכנון נכון של המוצר הפנסיוני שלנו הוא אבן דרך ביכולת שלנו לתכנן את הפרישה שלנו .

לרוב ובעיקר אצל הצעירים שבננו יש קלות דעת בבחירת המוצר ואף בעת מעבר בין מעסיקים מבצעים משיכות כספי פיצויים מה שפוגע בצבירה וההשפעה של פעולה זאת מעבר להקטנת הצבירה פוגעת בהטבות המס בפרישה וכן בהשפעת הריבית על הצבירה הקיימת .
 
 

פגישת ייעוץ

השאירו פרטים לתיאום פגישה, בה נוכל לתכנן את הבטחון הפיננסי שלכם ושל משפחתכם.
תכנון פיננסי ופנסיוני, תכנון פרישה וביטוח
050-4454590
עיצוב אתר: סטודיו עדנה ריקלין